Hledáme studenta ku práv -stážistu ku do právní poradny

zaměstnání Hledáme studenta ku práv -stážistu ku do právní poradny
pro společnost Oživení, o.s.
určeno pro Student

Popis práce Oživení hledá do svého týmu stážistu na posílení kapacity protikorupční právní poradny.

Cíl stáže:

osvojit a prohloubit si znalosti v oblasti správního práva (hlavně zákona o obcích), agendy veřejných zakázek a trestního práva ( více o našich kauzách se můžete dozvědět zde),
získat ucelenou představu o pracovní náplni právníka v neziskovém sektoru

Náplň stáže:

poskytovat právní podporu při rozplétání složitějších kauz spojených s korupcí, střetem zájmů a nehospodárně vynaloženými veřejnými prostředky;
řešení právních dotazů týkajících se širokého spektra právních odvětví zejména právo obecních samospráv s důrazem na hospodaření s majetkem, střet zájmů, dotační podmínky, veřejné zakázky apod.;
zpracování jednodušších podání orgánům veřejné správy;
rešerše judikatury;
zpracování právních stanovisek;
investigativní činnosti vedoucí k identifikaci možného korupčního jednání;
úzká spolupráce s novináři a oznamovateli nekalého jednání.

Co nabízíme:

práci na zajímavých a společensky závažných kauzách,
vedení zkušenými pracovníky naší právní poradny,
jasné zadání a konzultace kauz na pravidelných poradách právní poradny,
zázemí dlouhodobě fungující a flexibilní neziskové organizace,
přátelské pracovní prostředí,
flexibilní pracovní dobu,
v případě oboustranné spokojenosti možnost budoucí práce na částečný či plný úvazek v právní poradně,
možnost stáže v rámci studia.

Co požadujeme:

základní povědomí o aktuálním společenském dění;
dobrou úroveň právního uvažování nemusíte být expert na správní ani trestní právo, ale jde nám o to, abyste pochopil a, kde je problém a proč je potřeba s ním něco dělat;
zájem o fenomén korupce a související jevy;
základní počítačovou gramotnost používáme sdílené dokumenty, ASPI nebo Codexis a naučíme tě editovat webovky;

Podmínky stáže:

nástup možný ihned, místo výkonu stáže: kancelář Oživení na Hradčanské v Praze (po domluvě i home office)
délka stáže: 3 měsíce, při oboustranné spokojenosti můžeme pokračovat ve spolupráci v rámci částečného nebo plného úvazku.
V případě zájmu zašlete prosím váš stručný motivační dopis a strukturovaný životopis
Požadavky nejsou
přibližná mzda 0,00
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha 6
úvazek neplacená výpomoc
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu ihned

Kontaktní informace

kontaktní osoba Šárka Trunkátová
e-mail sarka.trunkatova@oziveni.cz
telefon 608732091