Právník (pojišťovnictví)

Zakladní údaje

zaměstnání Právník (pojišťovnictví)
pro společnost Česká národní banka
určeno pro Právník s praxí

Informace o práci

Popis práce ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
vyhlašuje vnější výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Právník pro oblast distribuce pojištění a zajištění Praha
v odboru dohledu nad distribucí finančních produktů sekce dohledu nad finančním trhem II ústředí ČNB v Praze.

Hledáme kolegu kolegyni k doplnění týmu zabývajícího se dohledem v oblasti zprostředkování pojištění a zajištění.

Náplň práce zahrnuje zejména:
přípravu odborných stanovisek a právních analýz týkajících se dohledu distribuce pojištění a zajištění,
připomínkování návrhů právních předpisů v oblasti distribuce pojištění a zajištění,
spolupráci se zahraničními regulátory a evropskými orgány dohledu, včetně podílení se na přípravě podkladů a stanovisek souvisejících s činností Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA),
posuzování a vyhodnocování dodržování povinností stanovených právními předpisy pojišťovacím zprostředkovatelům a akreditovaným osobám oprávněným k pořádání odborných zkoušek podle zákona o distribuci pojištění a zajištění (dohlížené subjekty),
komunikaci s dohlíženými subjekty a vedení individuálních i tematických šetření,
zajišťování nápravy nedostatků identifikovaných v činnosti dohlížených subjektů mimo správní řízení,
přípravu návrhů odpovědí na podněty veřejnosti související s jednáním dohlížených subjektů.

Nabízíme:
zajímavou, různorodou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze,
možnost podílet se na tvorbě metodických postupů pro oblast výkonu dohledu v oblasti distribuce finančních produktů a spolupracovat se zahraničními institucemi,
zaměstnanecké benefity: příspěvek na penzijní a životní pojištění, zaměstnanecký limit formou cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, stravenky, nadstandardní zdravotně preventivní program a další,
pružnou pracovní dobu,
pracovní prostředí klasické kanceláře,
nástup možný dohodou.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s průvodním dopisem nejpozději do 24.9.2019 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko Registrovat ) nebo písemně na adresu:
Eva Záhořová
Česká národní banka
sekce kancelář
odbor lidských zdrojů
Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1
zn.: Výběrové řízení 2019 070

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů, jež je dostupná na http: www.cnb.cz cs obecne ochrana_osobnich_udaju.html.
Požadavky Kvalifikační požadavky:
vysokoškolské vzdělání právního zaměření,
odborná praxe v oblasti pojišťovnictví či poskytování právních služeb (v advokacii) výhodou,
pokročilá znalost anglického jazyka včetně odborné terminologie (minimálně na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky SERR),
všeobecný přehled, znalost fungování finančního trhu a orientace v právních předpisech upravujících oblast finančního trhu (zejména distribuci finančních produktů) výhodou.

Další předpoklady pro výkon profese:
analytické a syntetické myšlení,
schopnost samostatné i týmové práce,
písemný projev na vysoké úrovni a výborné formulační schopnosti,
trestní bezúhonnost.
přibližná mzda odpovídající pracovnímu zařazení a praxi
Kraj Praha
Místo výkonu práce Na Příkopě 28
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu dohodou

Kontaktní informace

kontaktní osoba Eva Záhořová
e-mail eva.zahorova@cnb.cz
telefon 224412300