Právník pro oblast distribuce pojištění a zajištění Praha

zaměstnání Právník pro oblast distribuce pojištění a zajištění Praha
pro společnost Česká národní banka
určeno pro Absolvent

Informace o práci

Popis práce DATUM: V PRAZE, 05.01.2021

KONTAKTNÍ OSOBA: EVA ZÁHOŘOVÁ, eva.zahorova@cnb.cz

ZN. VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ: 2020 055

Česká národní banka vyhlašuje výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Hledáme kolegu kolegyni k doplnění týmu zabývajícího se dohledem v oblasti zprostředkování pojištění a zajištění.

Náplň práce zahrnuje:
přípravu odborných stanovisek a právních analýz týkajících se dohledu distribuce pojištění a zajištění,
připomínkování návrhů právních předpisů v oblasti distribuce pojištění a zajištění,
spolupráci se zahraničními regulátory a evropskými orgány dohledu, včetně podílení se na přípravě podkladů a stanovisek souvisejících s činností Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA),
posuzování a vyhodnocování dodržování povinností stanovených právními předpisy pojišťovacím zprostředkovatelům a akreditovaným osobám oprávněným k pořádání odborných zkoušek podle zákona o distribuci pojištění a zajištění (dohlížené subjekty),
komunikaci s dohlíženými subjekty a vedení individuálních i tematických šetření,
zajišťování nápravy nedostatků identifikovaných v činnosti dohlížených subjektů mimo správní řízení,
přípravu návrhů odpovědí na podněty veřejnosti související s jednáním dohlížených subjektů.

Nabízíme:
možnost podílet se na tvorbě metodických postupů pro oblast výkonu dohledu v oblasti distribuce finančních produktů a spolupracovat se zahraničními institucemi,
zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze s možností dalšího odborného růstu a vzdělávání,
zázemí renomované instituce,
zaměstnanecké benefity: zaměstnanecký limit formou cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, nadstandardní zdravotně preventivní program, příspěvek na penzijní připojištění anebo životní pojištění, sportovní a relaxační centrum a další,
pracovní prostředí klasické kanceláře,
pružnou pracovní dobu,
nástup možný dohodou.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem nejpozději do 05.02.2021 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko Registrovat ).

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů: https: www.cnb.cz cs obecne ochrana_osobnich_udaju.html.
Požadavky Kvalifikační požadavky:
vysokoškolské vzdělání právního směru,
středně pokročilá znalost angličtiny včetně odborné terminologie (min. B2 dle SERR),
odborná praxe v pojišťovnictví či poskytování právních služeb (advokacii) výhodou,
všeobecný přehled, znalost fungování finančního trhu a orientace v právních předpisech upravujících oblast finančního trhu (zejména distribuci finančních produktů) výhodou,
vhodné i pro absolventy a ZTP.

Předpoklady pro výkon profese:
analytické a syntetické myšlení,
schopnost samostatné i týmové práce,
písemný projev na vysoké úrovni a výborné formulační schopnosti,
trestní bezúhonnost.
přibližná mzda odpovídající pracovnímu zařazení a praxi
Kraj Praha
Místo výkonu práce Na Příkopě 28, Praha 1
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu dohodou

Kontaktní informace

kontaktní osoba Eva Záhořová
e-mail eva.zahorova@cnb.cz
telefon 224 412 300