Právník (investiční služby)

Zakladní údaje

zaměstnání Právník (investiční služby)
pro společnost Česká národní banka
určeno pro Právník s praxí

Informace o práci

Popis práce ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
vyhlašuje vnější výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Právník dohledu pro oblast investičních služeb a tržní transparence
v odboru dohledu odborné péče sekce dohledu nad finančním trhem ústředí ČNB Praha

Hledáme kolegu kolegyni pro posílení sedmičlenného týmu v oblasti dohledu kapitálového trhu.

Náplň práce zahrnuje:
provádění tematických šetření v oblastech poskytování investičních služeb bankami, transparence a ochrany integrity kapitálového trhu,
příprava odborných právních stanovisek v oblasti odborné péče, ochrany spotřebitele, tržní transparence a ochrany integrity trhu,
sledování trendů a indikátorů rizik jednotlivých subjektů a v rámci sektoru, zobecňování poznatků dohledu,
ověřování implementace nových regulatorních požadavků,
identifikaci a nápravu individuálních a systémových nedostatků,
komunikaci s bankami, vyžadování podkladů a informací pro účely výkonu dohledu,
spolupráci se zahraničními regulátory a evropskými orgány dohledu (zejména ESMA),
spolupráci na tvorbě metodiky pro oblast výkonu dohledu.

Nabízíme:
zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB s možností trvalého odborného růstu a vzdělávání,
zázemí renomované instituce,
zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, příspěvek na penzijní a životní pojištění, nadstandardní zdravotně preventivní program, sportovní a relaxační centrum a další,
nástup možný dohodou.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem nejpozději do 31.10. 2019 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko Registrovat ) nebo písemně na adresu:

Eva Záhořová
Česká národní banka
sekce kancelář
odbor lidských zdrojů
Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1
zn.: Výběrové řízení 2019 077

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů, jež je dostupná na http: www.cnb.cz cs obecne ochrana_osobnich_udaju.html.
Požadavky Kvalifikační požadavky:
vysokoškolské vzdělání nejlépe právního zaměření,
vhodné i pro absolventy, praxe v institucích finančního trhu výhodou,
všeobecný přehled a znalost fungování finančního trhu,
pokročilá znalost anglického jazyka (úroveň B2 dle SERR; znalost odborné terminologie výhodou).

Předpoklady pro výkon profese:
znalost a orientace v obecně závazných předpisech finančního trhu, zejména v oblasti kapitálového trhu,
písemný projev na vysoké úrovni, výborné formulační a komunikační schopnosti,
schopnost samostatné i týmové práce,
analytické i syntetické myšlení,
přizpůsobivost novým nárokům, ochota sebevzdělávání,
trestní bezúhonnost,
flexibilita.
přibližná mzda odpovídající pracovnímu zařazení a praxi
Kraj Praha
Místo výkonu práce Na Příkopě 28
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu dle dohody

Kontaktní informace

kontaktní osoba Eva Záhořová
e-mail eva.zahorova@cnb.cz
telefon 224412300