Právník v legislativě

Zakladní údaje

zaměstnání Právník v legislativě
pro společnost Ministerstvo vnitra, odbor legislativy a koordinace předpisů
určeno pro Absolvent

Popis práce Zajímavá kreativní práce pro legislativní útvar Ministerstva vnitra v příjemném prostředí a v příjemném kolektivu.

Pracovní náplň:

- příprava právních předpisů z oblasti eGovernmentu a archivnictví
- zajištění legislativního procesu právních předpisů
- obhajoba návrhů právních předpisů na jednáních se zástupci jiných rezortů, v orgánech Legislativní rady vlády a v komorách Parlamentu České republiky
- zpracovávání výkladových stanovisek k právním předpisům z oblasti eGovernmentu a archivnictví
- posuzování návrhů jiných právních předpisů či vnitřních předpisů

Práce je vhodná zejména pro právníky se zájmem o teorii i praxi tvorby práva, a to včetně absolventů dosud nerozhodnutých o své specializaci.

Nabízíme:
- pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou minimálně do července 2021)
- 5 týdnů dovolené
- 5 dnů indispozičního volna (sick days)
- stravování v objektu zaměstnavatele
- pružnou pracovní dobu
- příjemné pracovní prostředí
- pracoviště v centru Prahy
- mladý a přátelský kolektiv
Požadavky Požadavky:

- VŠ vzdělání v oboru právo (magisterský stupeň)
- pečlivost, smysl pro detail
- výborná znalost českého jazyka
- trestní bezúhonnost
přibližná mzda Platový tarif ve 14. platové třídě je stanoven ve výši od 30.170 Kč do 45.340Kč a bude určen dle délky praxe; osobní příplatek minimálně ve výši 4.534 Kč; nárok na mimořádné odměny je posuzován čtvrtletně.
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha 4
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu říjen 2019

Kontaktní informace

kontaktní osoba Irena Kašparová
e-mail irena.kasparova@mvcr.cz
telefon