zpět na hlavní stranu/nápověda

Nabídek k zaměstnání (268) Počet poptávajících (15)Ministerstvo spravedlnosti ČR

Zakladní údaje

zaměstnání Ministerstvo spravedlnosti ČR
pro společnost ministerský rada v odd. soudních znalců a tlumočníků
určeno pro ministerský rada v oddělení soudních znalců a tlumočníků

Informace o práci

Popis práce Participace na zajištění agendy znalců a tlumočníků v gesci Ministerstva spravedlnosti. V rámci toho se zaměstnanec bude podílet na přípravě centralizace této agendy na ministerstvo v souvislosti s účinností zákona č. 254 2019 Sb., o znalcích, znaleckých ústavech a znaleckých kancelářích a zákona č. 354 2019 Sb., o soudních tlumočnících a soudních překladatelích, zejména přípravě koncepčních a metodických materiálů.
Z běžné agendy lze vyzdvihnout tvorbu rozhodnutí v řízení o žádosti o jmenování znalce (tlumočníka) a vedení přestupkových řízení, včetně řešení souvisejících právních otázek, a to i mimo oblast správního práva.
Přestupková řízení vede zaměstnanec samostatně (od A až do Z), tzn. od prověření stížnosti, případně činění zjištění z úřední činnosti až pro tvorbu rozhodnutí o přestupku, včetně opatřování podkladů pro vydání rozhodnutí.
Zaměstnanec se bude po přechodnou dobu rovněž podílet na přípravě rozhodnutí o odvolání proti rozhodnutím předsedů Krajských soudů, tedy připravovat rozhodnutí orgánu II. stupně.
Vzhledem k obsáhlosti a různorodosti agendy znalců a tlumočníků, jakož i nové právní úpravě, má zaměstnanec možnost podílet se na kultivaci této agendy a tím přispět ke zlepšení justičního prostředí v České republice.
Požadavky Pokud Vás nabídka zaujala, je třeba do 9. června 2020 poslat motivační dopis, životopis spolu s vyplněnou žádostí o přijetí do služebního poměru, kterou naleznete na:
https: kariera.justice.cz volne-pozice

https: eudeska.justice.cz vyberova-rizeni
přibližná mzda 28 000 - 41 000 Kč
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu červenec 2020

Kontaktní informace

kontaktní osoba Ing. Lenka Dolejšová
e-mail ldolejsova@msp.justice.cz
telefon 221 997 336
fax