Oživení, o.s.

Zakladní údaje

zaměstnání Oživení, o.s.
pro společnost nezisková organizace
určeno pro Student

Popis práce Hledáme studenta ku práv -stážistu ku do právní poradny

Oživení hledá do svého týmu stážistu na posílení kapacity protikorupční právní poradny.

Cíl stáže: osvojit a prohloubit si znalosti v oblasti správního práva (hlavně zákona o obcích), agendy veřejných zakázek a trestního práva (více o našich kauzách se můžete dozvědět zde https: www.oziveni.cz kauzy ), získat ucelenou představu o pracovní náplni právníka v neziskovém sektoru.

Náplň stáže: poskytovat právní podporu při rozplétání složitějších kauz spojených s korupcí, střetem zájmů a nehospodárně vynaloženými veřejnými prostředky; řešení právních dotazů týkajících se širokého spektra právních odvětví zejména právo obecních samospráv s důrazem na hospodaření s majetkem, střet zájmů, dotační podmínky, veřejné zakázky apod.; zpracování jednodušších podání orgánům veřejné správy; rešerše judikatury; zpracování právních stanovisek; investigativní činnosti vedoucí k identifikaci možného korupčního jednání; úzká spolupráce s novináři a oznamovateli nekalého jednání.

Co nabízíme: práci na zajímavých a společensky závažných kauzách, vedení zkušenými pracovníky naší právní poradny, jasné zadání a konzultace kauz na pravidelných poradách právní poradny, zázemí dlouhodobě fungující a flexibilní neziskové organizace, přátelské pracovní prostředí, flexibilní pracovní dobu, v případě oboustranné spokojenosti možnost budoucí práce na částečný či plný úvazek v právní poradně, možnost stáže v rámci studia.

Co požadujeme: základní povědomí o aktuálním společenském dění; dobrou úroveň právního uvažování nemusíte být expert na správní ani trestní právo, ale jde nám o to, abyste pochopil a, kde je problém a proč je potřeba s ním něco dělat; zájem o fenomén korupce a související jevy; základní počítačovou gramotnost používáme sdílené dokumenty, ASPI nebo Codexis a naučíme tě editovat webovky;

Podmínky stáže: nástup možný ihned, místo výkonu stáže: kancelář Oživení na Hradčanské v Praze (po domluvě i home office) délka stáže: 3 měsíce, při oboustranné spokojenosti můžeme pokračovat ve spolupráci, stáž bude finančně odměněna na základě dohody a grantových možností.

V případě zájmu zašlete prosím váš stručný motivační dopis a strukturovaný životopis na oziveni@oziveni.cz.
Požadavky
přibližná mzda dle dohody
Kraj Praha
Místo výkonu práce Muchova 13 Praha 6 - Dejvice
úvazek placená výpomoc
časové potřeby nedefinovaná
datum možného nástupu Ihned

Kontaktní informace

kontaktní osoba Šárka Trunkátová
e-mail oziveni@oziveni.cz
telefon