zpět na hlavní stranu/nápověda

Nabídek k zaměstnání (544) Počet poptávajících (18)Právník právnička oddělení peněžité pomoci a odškodňování odboru odškodňování

Zakladní údaje

zaměstnání Právník právnička oddělení peněžité pomoci a odškodňování odboru odškodňování
pro společnost Ministerstvo spravedlnosti ČR
určeno pro právník s praxí, ale vhodné i pro absolventy

Informace o práci

Popis práce Mimosoudní projednávání nároků na náhradu škody a nemajetkové újmy podle zákona č. 82 1998 Sb., o odpovědnosti státu za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem; zastupování státu v občanskoprávním řízení o žalobách o náhradu škody a nemajetkové újmy dle zák. č. 82 1998 Sb.; vymáhání regresních úhrad; rozhodování ve správním řízení o žádostech o poskytnutí peněžité pomoci obětem trestných činů dle zákona č. 45 2013 Sb., o obětech trestných činů a o změně některých zákonů (zákon o obětech trestných činů); zastupování Ministerstva spravedlnosti před správním soudem v řízeních o správních žalobách proti rozhodnutí Ministerstva spravedlnosti o nárocích na peněžitou pomoc; vymáhání nároků na náhradu škody vůči pachatelům trestných činů, které na stát přešly na základě § 33 zák. č. 45 2013 Sb.
Požadavky Ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru právo a právní věda; znalost práce s PC (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Office Outlook); znalost práce v ASPI; dobré komunikativní schopnosti, pečlivost, spolehlivost, zodpovědnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, ochotu učit se novým věcem.
Další informace:
5 týdnů dovolené, 5 sick days , stravenky, jazykové kurzy, zdravotní cvičení, sauna, posilovna, příspěvek na penzijní připojištění nebo Ticket Multi, dětská skupina pro děti od 1 roku.
přibližná mzda 27.380 - 41.140 Kč
Kraj Praha
Místo výkonu práce Orebitská 18, Praha 2
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu 1. 10. 2019, pracovní poměr na dobu určitou 1 rok (zástup za rodičovskou dovolenou

Kontaktní informace

kontaktní osoba Mgr. Petra Krupičková
e-mail PKrupickova@msp.justice.cz
telefon 221 997 964
fax