Advokáta(-tku) se specializací na trestní právo hospodářskou kriminalitu litigace.

zaměstnání Advokáta(-tku) se specializací na trestní právo hospodářskou kriminalitu litigace.
pro společnost Bright HR, s.r.o.
určeno pro Právník s praxí

Popis práce Pro menší českou advokátní kancelář českou i mezinárodní klientelou momentálně obsazujeme pozici Advokáta(-tku) se specializací na trestní právo hospodářskou kriminalitu litigace.
Vaše agenda se bude skládat především z poradenství fyzickým i právnickým osobám v oblasti trestního, správního a občanského práva - příprava veškerých právních dokumentů (včetně trestního oznámení, odporu, odvolání, dovolání atd.), zastupování při jednání hlavním líčení před soudem, zastupování při výsleších, komunikace s úřady, soudy a policií, jednání s klienty.
Požadavky Požadavky:
ukončené právní vzdělání v ČR (právnická fakulta)
advokátní zkoušky
praxe v advokacii v oblasti litigací trestního práva (zejména finanční hospodářská kriminalita)
praktická zkušenost např. s výslechy svědků, komunikací se státními zástupci, policií atp., (návštěvy ve věznicích)
výborná znalost práva - zejména procesní právo, trestní právo a nekalá soutěž
anglický jazyk na pracovní úrovni (minimálně B2) nutností
výborné lingvistické, prezentační a argumentační schopnosti
profesionální vystupování
zájem o oblast trestního práva hospodářskou kriminalitu
Nabízíme:
zajímavou práci pro renomované klienty
práci v kanceláři i terénu
příjemný kolektiv rodinného charakteru
samostatnou a zodpovědnou pozici, prostor pro osobní růst
Pozice je vhodná jak pro kandidáty z advokacie (ideálně po advokátních zkouškách), tak kandidáty z oblasti justice (asistenty soudce - trestní úsek nebo asistenty státních zástupců či ostatní kandidáty po závěrečných zkouškách právního čekatele.
Náplň práce:
příprava návrhů smluv a dalších právních dokumentů (soudní spisy, memoranda atd.)
zastupování klientů u soudu
vyjednávání s protistranami (komunikace s policií, státními zástupci, svědky - práce "v terénu")
jednání s orgány státní správy
podávání návrhů v soudním řízení
řešení problémů a poskytování poradenství v jednotlivých oblastech (včetně soudních sporů, trestního práva, korporátního a občanského práva atd.)
prevence hospodářské trestné činnosti (agenda risk & compliance), poradenství v oblasti "white collar crime"
přibližná mzda dle dohody
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu dle dohody

Kontaktní informace

kontaktní osoba Tereza Dvořáková
e-mail tdvorakova@brighthr.cz
telefon 724296227