Právnička Právník v Organizaci pro pomoc uprchlíkům Brno

zaměstnání Právnička Právník v Organizaci pro pomoc uprchlíkům Brno
pro společnost Organizace pro pomoc uprchlíkům Brno
určeno pro Absolvent

Popis práce Do našeho přátelského právního týmu Organizace pro pomoc uprchlíkům - OPU Brno hledáme posilu se zájmem o azylové a migrační právo.

Jaká bude náplň práce

Poskytování právní pomoci klientům OPU v oblasti azylového a migračního práva.
Zastupování vybraných případů ve správním a soudním řízení.
Výjezd do zařízení pro žadatele o azyl
Účast na schůzkách právního týmu.

Co nabízíme navíc

Možnost účastnit se seminářů a českých a zahraničních konferencí, například na téma judikatury Evropského soudu pro lidská práva.
Možnost zapojení se do dalších aktivit OPU, například do přednášek pro školy a akcí pro veřejnost.
Možnost strategické litigace vybraných případů.
Možnost práce na zkrácený úvazek.
Zaučení a zaškolení nováčků.
Požadavky Jaké máme požadavky

Chuť pracovat s migranty a uprchlíky.
Ukončené vysokoškolské vzdělání v oboru právo.
Kreativita, radost z nalézání vhodných právních řešení.
Ochota učit se nové věci a pročítat nové právní předpisy.
Schopnost pracovat samostatně i v týmu.
Schopnost empatie a komunikace s lidmi z odlišného jazykového a kulturního prostředí.
Kromě českého jazyka znalost AJ či RJ či nějakého dalšího jazyka.

Jaký bude úvazek a kdy je nástup

Nabízíme plný nebo částečný úvazek
Nástup je možný k 1.10.2020 či dle dohody
Prosíme o zaslání motivačního dopisu a CV na pravni@opu.cz
Těšíme se na setkání v OPU
přibližná mzda 30.000 - 32.000
Kraj Brno
Místo výkonu práce Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Josefská 8, 602 00 Brno
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba
datum možného nástupu 1.10.2020 či dle dohody

Kontaktní informace

kontaktní osoba OPU Právní odd.
e-mail pravni@opu.cz
telefon 420 730 158 781
fax n