Právník pro oblast distribuce finančních produktů - Praha

zaměstnání Právník pro oblast distribuce finančních produktů - Praha
pro společnost Česká národní banka
určeno pro Právník s praxí

Informace o práci

Popis práce ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
vyhlašuje vnější výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

v odboru dohledu nad distribucí finančních produktů sekce dohledu nad finančním trhem II - ústředí ČNB v Praze.

Hledáme kolegu kolegyni pro posílení týmu zabývajícího se dohledem v oblasti zprostředkování investic a doplňkového penzijního spoření.

Náplň práce zahrnuje zejména:
výkon dohledu na dálku nad investičními zprostředkovateli, jejich vázanými zástupci a akreditovanými osobami s oprávněním k pořádání odborných zkoušek podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu a podle zákona o doplňkovém penzijním spoření (dohlížené subjekty);
posuzování a vyhodnocování dodržování povinností stanovených právními předpisy dohlíženým subjektům, včetně povinností v oblasti prevence legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu a v oblasti ochrany spotřebitele,
vedení individuálních a tematických šetření u dohlížených subjektů,
zajišťování nápravy nedostatků identifikovaných v činnosti dohlížených subjektů,
posuzování splnění zákonných požadavků v návaznosti na podané žádosti o udělení oprávnění k činnosti a oznamované změny,
přípravu odborných stanovisek a právních analýz v oblastech týkajících se distribuce finančních produktů, včetně návrhů stanovisek ke stížnostem, podnětům a dotazům veřejnosti souvisejících s jednáním dohlížených subjektů,
připomínkování návrhů právních předpisů v oblasti distribuce finančních produktů,
spolupráci se zahraničními regulátory a evropskými orgány dohledu (ESMA, EBA atd.).

Nabízíme:
zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze,
možnost podílet se na tvorbě metodických postupů pro oblast výkonu dohledu v oblasti distribuce finančních produktů,
zaměstnanecké benefity: příspěvek na penzijní a životní pojištění, zaměstnanecký limit formou cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, stravenky, nadstandardní zdravotně preventivní program a další,
pružnou pracovní dobu,
pracovní prostředí klasické kanceláře,
nástup možný dohodou.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s průvodním dopisem nejpozději do 24. 9. 2019 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko Registrovat ) nebo písemně na adresu:
Eva Záhořová
Česká národní banka
sekce kancelář
odbor lidských zdrojů
Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1
zn.: Výběrové řízení 2019 071

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů, jež je dostupná na http: www.cnb.cz cs obecne ochrana_osobnich_udaju.html.
Požadavky Kvalifikační požadavky:
vysokoškolské vzdělání právního zaměření,
vhodné i pro absolventy (odborná praxe výhodou),
pokročilá znalost anglického jazyka včetně odborné terminologie (minimálně na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky SERR),
všeobecný přehled, znalost fungování finančního trhu a orientace v právních předpisech upravujících oblast finančního trhu (zejména distribuci finančních produktů) výhodou.

Další předpoklady pro výkon profese:
analytické a syntetické myšlení,
schopnost samostatné i týmové práce,
písemný projev na vysoké úrovni a výborné formulační schopnosti,
trestní bezúhonnost.
přibližná mzda odpovídající pracovnímu zařazení a praxi
Kraj Praha
Místo výkonu práce Na Příkopě 28
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu dohodou

Kontaktní informace

kontaktní osoba Eva Záhořová
e-mail eva.zahorova@cnb.cz
telefon 224412300