PRÁVNÍ ASISTENT

Zakladní údaje

zaměstnání PRÁVNÍ ASISTENT
pro společnost SAMAK poradenská skupina
určeno pro Student

Popis práce Náplň práce: Podpora pro litigační a korporátní oddělení: - přímá spolupráce s advokáty a spolupodílení se na řešení klientských požadavků, rešerše a právní analýzy zadané problematiky (práce s aktuálními právními předpisy, judikaturou, komentáři) - příprava vyjádření a přípisů soudům, orgánům státní správy a samosprávy - příprava základních klientských dokumentů, smluv, plných mocí - přímá komunikace s klienty, orgány státní správy a dalšími institucemi - příležitostné zajištění pochůzek (notář, Czech POINT, klienti) Správa pohledávek: - příprava a podání předžalobních upomínek, návrhů na vydání elektronického platebního rozkazu - jednoduchá vyjádření a sdělení na výzvy soudů, soudních exekutorů a notářů - kontrola právní moci a vykonatelnosti soudních rozhodnutí - podání exekučních návrhů - přihláška pohledávek do insolvenčního řízení, dědického řízení a dražeb - report stavu vymáhání pohledávek pro klienta - komunikace (zejm. e-mailová) s klientem Správa datové schránky: - vybírání datové pošty, její třídění a přejmenování, odesílání dokumentů - spolupráce s recepcí a další činnosti dle zadaných požadavků
Požadavky Požadujeme: - Ideálně vysokoškolské studium v oblasti práva nebo veřejné správy (min. středoškolské vzdělání s maturitou) - Velmi dobré organizační a komunikační schopnosti, vysokou spolehlivost, pečlivost a zodpovědnost - Výbornou znalost českého jazyka a práce na PC - Znalost jednoho světového jazyka výhodou (EN, DE) - Zájem o právo, legislativu a všechno co s tím souvisí, chuť se dál zdokonalovat a vzdělávat - Výhodou je předchozí zkušenost na obdobné pozici Nabízíme: - Práci na částečný úvazek v centru Prahy - Nástup možný IHNED anebo dohodou - Přátelský kolektiv Odměna: - odměna ve výši 130 Kč - 160 Kč hod. dle dosažených zkušeností
přibližná mzda odměna ve výši 130 Kč - 160 Kč/hod. dle dosažených zkušeností
Kraj Praha
Místo výkonu práce Purkyňova 74 2, Praha 1
úvazek placená výpomoc
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu ihned nebo dohodou

Kontaktní informace

kontaktní osoba Natália Žiaková
e-mail natalia.ziakova@samak.cz
telefon