Ministerský rada v oddělení rozkladové komise

Zakladní údaje

zaměstnání Ministerský rada v oddělení rozkladové komise
pro společnost Ministerstvo práce a sociálních věcí
určeno pro právník s praxí i absolvent

Popis práce Náplň práce: - zajišťování agendy správního řízení v případě rozkladů proti rozhodnutím vydaným ministerstvem jako správním orgánem prvního stupně; - vyhodnocování podkladů pro posouzení důvodnosti podnětů k přezkumnému řízení směřujících proti rozhodnutím vydaným ministerstvem jako odvolacím orgánem; - vyhodnocování podkladů pro jednání rozkladové komise; - zpracovávání návrhů rozhodnutí ministra o rozkladu; - zpracovávání vyrozumění o nedůvodnosti podnětu nebo rozhodnutí ministra o změně nebo zrušení rozhodnutí ministerstva. dotčené zákony: o sociálních službách, o přestupcích, o svobodném přístupu k inf., o pomoci v hmotné nouzi, o státní sociální podpoře, o poskytování dávek osobám se zdr. postižením. Nabízíme: - pružnou služební dobu; - 5 týdnů dovolené a 5 dnů indispozičního volna; - poukázky na stravování; - možnost dalšího odborného vzdělávání; - možnost umístění dítěte do dětské skupiny Podrobná informace k výběrovému řízení a žádost o přijetí do služebního poměru jsou k dispozici na stránkách MPSV (https://www.mpsv.cz/web/cz/-/oznameni-o-vyhlaseni-vyberoveho-rizeni-na-sluzebni-misto-ministersky-rada-v-oddeleni-rozkladove-komise-sm-513-003-). Pro účast ve výběrovém řízení je nezbytné dodržet postup předepsaný na stránkách MPSV.
Požadavky Požadujeme: - trestní bezúhonnost; - dokončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru Právo
přibližná mzda 13. platová třída
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu 15. 2. 2022

Kontaktní informace

kontaktní osoba Ing. Lenka Frázová
e-mail eva.bartuskova@mpsv.cz
telefon +420221922992