zpět na hlavní stranu/nápověda

Nabídek k zaměstnání (568) Počet poptávajících (8)Asistent soudce

Zakladní údaje

zaměstnání Asistent soudce
pro společnost Nejvyšší správní soud
určeno pro Absolvent

Informace o práci

Popis práce Nejvyšší správní soud hledá dva vhodné kandidáty/kandidátky na pozice asistenta/asistentky - JUDr. Miluše Doškové, předsedkyně kasačního i kárného senátu soudců - 2. senátu (společně pro soudce JUDr. Miluši Doškovou, JUDr. PhDr. Karla Šimku, Ph.D., LL.M. a Mgr. Evu Šonkovou) Práce asistenta/asistentky soudce Nejvyššího správního soudu spočívá především v přípravě podkladů pro rozhodovací činnost, zejména v přípravě konceptů rozhodnutí od jednoduchých usnesení až po složité rozsudky. Pozice je vhodná i pro absolventy. Jedná se o pracovní poměr na plný úvazek na dobu určitou (v případě asistenta JUDr. Miluše Doškové jako zástup za rodičovskou dovolenou) založený jmenováním, který se řídí § 14 zákona č. 150/2002 Sb., soudní řád správní, a dále zákoníkem práce. Dále nabízíme: - získání praxe pro složení odborné justiční zkoušky na vrcholném orgánu správního soudnictví - jazykové kurzy a možnost účasti na odborných školeních pořádaných zejména Justiční akademií - 5 týdnů dovolené a 4 dny indispozičního volna - možnost dle domluvy pracovat z domova (8 dní v měsíci) - každý rok možnost čerpat příspěvek z fondu kulturních a sociálních potřeb či kartu MULTISPORT - stravenky v hodnotě 130 Kč za každý odpracovaný den s výraznou finanční podporou zaměstnavatele Nástup dle domluvy, nejlépe od poloviny února 2022. Pokud Vás tato nabídka oslovila, chcete získat zajímavé profesní zkušenosti, láká Vás možnost podílet se na hledání řešení často komplikovaných právních otázek (nejen) v oblasti správního práva a dokážete odolávat tlaku a přijímat konstruktivní kritiku, pak zasílejte strukturovaný životopis a odůvodněný motivační dopis do 14. 1. 2022 na adresu Adam.Zeman@nssoud.cz Osloveni budou uchazeči/uchazečky, kteří na základě vyhodnocení zaslaných podkladů splňují stanovené požadavky. Vybraní uchazeči/uchazečky budou pozváni k písemnému kolu výběrového řízení, které spočívá v přípravě konceptu rozsudku na základě poskytnutých podkladů. Následovat bude ústní pohovor.
Požadavky Požadujeme vysokoškolské magisterské vzdělání v oboru právo získané v České republice ke dni nástupu do zaměstnání, bezúhonnost, nadprůměrnou schopnost právní argumentace a znalost práce v právních informačních systémech. Dále požadujeme schopnost a vůli k dalšímu vzdělávání a odbornému růstu, osobnostní předpoklady pro kvalitní týmovou spolupráci, dobré stylistické dovednosti a schopnost pracovat samostatně. Zájem o správní právo nebo specializace v tomto oboru je výhodou.
přibližná mzda Platové ohodnocení se řídí zákoníkem práce a nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v aktuálním znění. Jedná se o 14. platovou třídu se zvláštním příplatkem a možností přiznání osobního ohodnocení (po zkušební době).
Kraj Brno
Místo výkonu práce
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba
datum možného nástupu 15. 2. 2022

Kontaktní informace

kontaktní osoba Mgr. Adam Zeman
e-mail Adam.Zeman@nssoud.cz
telefon
fax