zpět na hlavní stranu/nápověda

Nabídek k zaměstnání (544) Počet poptávajících (11)Právník ve veřejné správě

Zakladní údaje

zaměstnání Právník ve veřejné správě
pro společnost Ministerstvo vnitra
určeno pro absolvent i právník s praxí

Informace o práci

Popis práce Tvorba právních stanovisek a metodických materiálů k zákonům o obcích, krajích a hlavním městě Praze, dále k zákonu o kontrole, zákonu o místním referendu a k zákonu o svobodném přístupu k informacím. Dále legislativní úkoly ve vztahu k uvedeným zákonům a vedení správních (odvolacích) řízení podle zákona o svobodném přístupu k informacím, případně v dalších souvisejících oblastech (např. spory z veřejnoprávních smluv). Tvorba vlastních legislativních návrhů a připomínkování návrhů jiných ministerstev.
Požadavky Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou (do 1. 8. 2019, případně do 1. 11. 2019, zástup za rodičovskou dovolenou), v případě zájmu v budoucnu možnost pokračovat. Vhodné pro plný i pro částečný úvazek.

Ukončené vysokoškolské právnické vzdělání magisterský studijní program na právnické fakultě nebo v oboru veřejné správy a trestní bezúhonnost. Důležitý je kvalitní písemný projev, schopnost zpracovávat odborné texty (včetně práce s judikaturou a komentáři). Práce je vhodná i pro absolventy.
přibližná mzda 14 PT (dle nařízení vlády)
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha 4
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba
datum možného nástupu říjen listopad 2018

Kontaktní informace

kontaktní osoba Adam Furek (Tomáš Jirovec)
e-mail adam.furek@mvcr.cz(tomas.jirovec@mvcr.cz)
telefon 974 816 421 (974 816 477)
fax