zpět na hlavní stranu/nápověda

Nabídek k zaměstnání (501) Počet poptávajících (15)Frank Bold Students: právní stáž

Zakladní údaje

zaměstnání Frank Bold Students: právní stáž
pro společnost Frank Bold advokáti, s.r.o.
určeno pro právní stážista ka

Informace o práci

Popis práce Co tě ve stáži čeká:
Budeš zodpovídat dotazy klientů naší právní poradny, připravovat analýzy a rešerše, pracovat s judikaturou i odbornými články. Vyzkoušíš si psaní právních podání, vytváření manuálů pro občany nebo přípravu právního školení. Naučíš se, jak používat právo ve prospěch společnosti.
Můžeš se také zapojit do konkrétních kauz či projektů nebo pomáhat v naší advokátní kanceláři na pozici paralegala nebo s konkrétními úkoly a případy.
Nahlédneš do celé řady právních oblastí a můžeš se zaměřit na to, co tě zajímá. Máme široký záběr od korporátní agendy, IT a pracovního práva, přes energetiku, po právo stavební a právo životního prostředí. Potkáš se i s problematikou občanské společnosti a práv občanů či rozhodování a hospodaření samospráv.
Budeš pracovat jak pro naši advokátní kancelář, tak na našich veřejně prospěšných projektech. Na vlastní kůži si tak zažiješ a přispěješ k fungování první české B Corporation.

Jsi náš člověk, pokud .
Ve Frank Bold můžeš strávit minimálně rok a pracovat alespoň 20 30 hodin měsíčně (případně více, pokud máš zájem stát se paralegalem v naší advokátní kanceláři).
Vítáš nové výzvy, jsi iniciativní a aktivní.
Umíš si dobře naplánovat a zorganizovat práci. Jsi pečlivý á, dotahuješ věci do konce a je na tebe spolehnutí. Dodržování termínů a dohodnutých pravidel je pro tebe samozřejmostí.
Nedělá ti problém rychle se zorientovat v nových tématech a samostatně se učit a nezalekneš se otázek, na které (zatím) neznáš odpovědi.
Máš za sebou alespoň první ročník právnické fakulty. Nezáleží na tom, které.
Požadavky Co u nás najdeš:
Zpětnou vazbu a individuální mentoring zkušených právníků. Dvoudenní vstupní školení v září a pravidelná setkání stážistů během celého školního roku.
Flexibilní časové zapojení a možnost práce na dálku po skypu, telefonu, e-mailu.
Skvělý tým a přátelské pracovní prostředí, kde se můžeš na cokoli zeptat nebo přijít s vlastním nápadem. Partu fajn stážistů-studentů, kteří tvoří důležitou součást organizace.

A teď organizačně:
Zahájení stáže je v polovině září.
Kanceláře máme v Praze, Brně a Ostravě, hlavní zázemí je v Brně. Stáž můžeš z velké části absolvovat i dálkově. Docházka do kanceláře (v Brně nebo v Praze) je potřeba, pouze pokud bys pracoval a jako paralegal v advokátní kanceláři.
Na neziskových projektech pracují stážisté dobrovolnicky, práce na komerčních aktivitách je placená.
Předpokladem pro vstup do stáže je možnost účasti na výběrovém řízení 4. 9. 2019 v Brně (příp. 5. 9. v případě většího počtu uchazečů) a na vstupním školení stážistů 12. 13. 9. 2019 v Brně.
Dej nám o sobě vědět nejpozději do 25. 8. 2019. Přihlas se vyplněním formuláře, ke kterému přilož životopis a motivační dopis. Napiš nám také, o jaké 3 oblasti práva se nejvíce zajímáš.
přibližná mzda dle dohody
Kraj Celá ČR
Místo výkonu práce Brno, Praha
úvazek placená výpomoc
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu 12.9.2019

Kontaktní informace

kontaktní osoba Michaela Tlolková
e-mail zamestnani@frankbold.org
telefon
fax