zpět na hlavní stranu/nápověda

Nabídek k zaměstnání (472) Počet poptávajících (13)Právní specialista, specialistka v Odboru legislativy

Zakladní údaje

zaměstnání Právní specialista, specialistka v Odboru legislativy
pro společnost Ministerstvo dopravy
určeno pro

Informace o práci

Popis práce Hledáme novou kolegyni nebo nového kolegu do Oddělení dopravní a vnější legislativy v Odboru legislativy.

Nabízíme zajímavou práci v příjemném pracovním kolektivu v prostředí ústředního orgánu státní správy sídlícího v centru Prahy.

Jedná se o činnost tvůrčí, pestrou a v mnoha ohledech odborně jedinečnou. Úspěšný kandidát bude mít možnost proniknout do metodologie tvorby práva, bude se podílet na tvorbě návrhů zákonů a nařízení vlády, včetně návrhů koncepčně nových legislativních řešení, a bude se aktivně účastnit obhajoby jím zpracovaných legislativních návrhů při jejich projednávání s ostatními resorty, na půdě poradních orgánů vlády České republiky a v Parlamentu České republiky. Práce na obsazované pozici spočívá rovněž v poskytování podpory věcným útvarům Ministerstva dopravy při zpracování a následném projednání návrhů vyhlášek, jakož i ve zpracování stanovisek k legislativním předlohám zpracovaným jinými resorty, poslanci, Senátem či zastupitelstvy krajů.

Práce na obsazovaném místě je vhodná i pro začínající právníky (absolventy), kteří mají chuť nalézat řešení nových právních problémů s přesahem do unijního a mezinárodního práva, případně do jiných technických a společenskovědních oborů.
Požadavky Požadujeme:

- ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu Právo a právní věda se studijním oborem Právo,
- uživatelská znalost práce na PC (MS Office),
- dobrý písemný a ústní projev,
pečlivost, zodpovědnost a samostatnost,
- ochota k dalšímu vzdělávání, trestní bezúhonnost.

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete nám prostřednictvím elektronické pošty na adresu posta@mdcr.cz přihlášku do výběrového řízení č. j. 2 2019-010-VRZP s přiloženým strukturovaným životopisem a motivačním dopisem.
V předmětu e-mailu je nutno uvést následující text Výběrové řízení č. j. 2 2019-010-VRZP .
Termín pro zasílání přihlášek: do 27. ledna 2019.
Získaná data budou Ministerstvem dopravy zpracována:
pouze za účelem výběru vhodného uchazeče vhodné uchazečky a následného uzavření smlouvy s vybraným uchazečem vybranou uchazečkou;
a to po dobu, než bude nalezen a vhodný á uchazeč ka v rámci výběrového řízení č. j. 2 2019-010-VRZP. A dále za účelem ochrany oprávněných zájmů MD např. pro případ stížností neúspěšných uchazečů a to po dobu 1 roku.
Podrobné informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde v našem informačním memorandu s odkazem na pověřence.

Podrobné informace k tomuto výběrovému řízení naleznete na http: www.mdcr.cz Kariera Nabidka-zamestnani Pravni-specialista-specialistka-pro-oblast-tvorb

Budeme se těšit na případnou milou spolupráci s Vámi.
přibližná mzda dle tabulek
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha 1
úvazek plný úvazek
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu březen 2019

Kontaktní informace

kontaktní osoba Beathe Hanzalová
e-mail posta@mdcr.cz
telefon
fax