Právník - právnička

Zakladní údaje

zaměstnání Právník - právnička
pro společnost Ministerstvo dopravy
určeno pro Právník s praxí

Popis práce Hledáme kolegu kolegyni na služební místo ministerského rady v Oddělení leteckého provozu, techniky a rozvoje v Odboru civilního letectví v Sekci dopravní Ministerstva dopravy.

Co Vás čeká:

Agenda civilního letectví, a to zejména:

- kombinace provozních technických a právních regulatorních aspektů;
- vytváření koncepcí, metodiky a legislativních návrhů včetně nových oblastí (např. bezpilotní letadla drony),
- agenda závazků České republiky plynoucích z mezinárodního práva a práva Evropské unie, mj. v oblasti provozní bezpečnosti (safety) a letových navigačních služeb,
- účast na jednáních, formování a obhajoba stanovisek České republiky v orgánech Evropské unie (zejména Rada a komitologické výbory) a mezinárodních organizacích (ICAO, Eurocontrol nebo ECAC),
- účast na přípravě, sjednávání a ratifikaci mezinárodních smluv a ujednání,
- účast na legislativním procesu na úrovni České republiky a Evropské unie,
- koordinace s dalšími institucemi, resorty a zahraničními partnery).

Vhodné i pro absolventy.
Požadavky Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:

- ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu;
- bezúhonnost.

Nabízíme:

- služební poměr na dobu neurčitou v 13. platové třídě podle přílohy č. 1 k zákonu č. 234 2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů a k tomu zajímavé finanční ohodnocení (osobní příplatek odměny),
- pružnou služební dobu,
- kratší služební dobu,
- výkon služby z jiného místa (home office),
- 5 týdnů dovolené,
- 5 dní indispozičního volna (tzv. sick days),
- masáže, posilovna, tělocvična a organizovaná cvičení v budově Ministerstva dopravy,
- volejbalový kurt a hřiště pro rekreační kopanou zajištěné mimo budovu Ministerstva dopravy,
- sportovní a kulturní akce zajišťované odborovou organizací s příspěvkem na ceny,
- možnost dalšího odborného vzdělávání,
- zvýhodněné jazykové kurzy,
- moderní bufet a jídelna v prostorách Ministerstva dopravy,
- příspěvek na stravování,
- příspěvek na penzijní připojištění a dětskou rekreaci pro děti zaměstnanců od 3 do 18 let věku,
- zabezpečená lékařská péče včetně nabídky speciálních programů, např. Dny prevence obsahující prevenci kardiovaskulárních chorob, zeleného zákalu, fyzioterapeutické ošetření krční páteře a ergonometrickou konzultaci pracovního prostoru),
- kartu Multisport, Unišeky 2x ročně aj.
přibližná mzda dle nařízení vlády č. 304 2014 Sb.
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha
úvazek plný úvazek
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu 1. 1. 2019

Kontaktní informace

kontaktní osoba Ing. Monika Kantnerová
e-mail zamestnani@mdcr.cz
telefon 225 131 413