zpět na hlavní stranu/nápověda

Nabídek k zaměstnání (500) Počet poptávajících (15)Právní asistent asistentka

Zakladní údaje

zaměstnání Právní asistent asistentka
pro společnost Advokátní kancelář Růzha
určeno pro Student

Informace o práci

Popis práce Svůj tým (4 advokáti, 3 právní asistenti) bychom rádi rozšířili o další právní asistentku či asistenta, preferujeme aktuálně ukončený 3. nebo 4. ročník právnické fakulty. Sídlíme v moderních prostorech v Soukenické ulici v Praze - 10 minut od fakulty.

Hledáme primárně někoho, kdo k nám zapadne - předchozí pracovní zkušenost v advokacii je bonusem, ale povaha, inteligence a hodnoty se naučit nedají. Nebudeme vás zkoušet ze znalostí, důležité je umět správně hledat. Zakládáme si na dobré zpětné vazbě ke každému výstupu, pokud se něco nepovede, v klidu si vše vysvětlíme. Zakládáme si na tom, abyste při své práci znali všechny okolnosti úkolu, rozuměli zadání, nebáli se zeptat nebo s námi konzultovat možnosti a aby se nám společně dobře pracovalo. Dáváme samozřejmě přednost dlouhodobé spolupráci. Nástupní odměna se pohybuje okolo 130,- Kč h čistého podle Vašich zkušeností plus bonusy za dobře odvedenou práci - pokud s Vámi budeme spokojeni, projeví se to samozřejmě na výši odměny.

Zabýváme se převážně soukromým právem, a to jak klasičtějšími záležitostmi (nemovitosti, obchodní korporace, pracovní právo), tak často i právem autorským (včetně účasti na tvorbě právních předpisů - jak novelizací autorského zákona, tak konzultací k evropským směrnicím), a rovněž právem správním - veřejné zakázky, hospodářská soutěž, správní delikty (trestním právem se nezabýváme). Někteří kolegové se věnují i otázkám ohledně právní úpravy doplňků stravy. Náplň práce je rozmanitá, stejně jako naši klienti (od jednotlivců po nadnárodní korporace). S ohledem na mezinárodní přesah a klientelu je potřeba ovládat angličtinu, případně němčinu, v každém případě ale je třeba umět správně česky.

Náplní práce právního asistenta asistentky je zejména příprava jednodušších právních dokumentů v celém spektru naší činnosti (smlouvy, podání), vyhledávání informací a judikatury ke konkrétním otázkám a administrativní podpora. Pracovní doba je od 10 do 16:00 2 až 3 dny v týdnu (podle Vašich preferencí a domluvy s ostatními asistenty), práci si domů neberete, přesčasy jsou spíše výjimkou. Vzhledem k zastupitelnosti není problém dohodnout se v rámci zkouškového období, ohledně dovolené nebo během letních prázdnin.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete svůj strukturovaný životopis na e-mail filip.ruzha@ruzha.cz a následně se dohodneme na osobním pohovoru. Nástup nejlépe od 1. září 2019.
Požadavky
přibližná mzda 130,- Kč hod nástupní odměna bonusy
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha 1
úvazek placená výpomoc
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu

Kontaktní informace

kontaktní osoba JUDr. Filip Růzha
e-mail filip.ruzha@ruzha.cz
telefon
fax