Právník právnička

Zakladní údaje

zaměstnání Právník právnička
pro společnost Ministerstvo dopravy
určeno pro Právník s praxí

Informace o práci

Popis práce Co Vás čeká:

zpracovávání správních rozhodnutí ve věcech pozemních komunikací v rozsahu stanoveném zákonem č. 13 1997 Sb., o pozemních komunikacích (dále jen zákon o pozemních komunikacích),
zpracovávání rozhodnutí o opravných prostředcích proti rozhodnutím podřízených silničních správních úřadů a speciálních stavebních úřadů pro dopravní stavby,
spolupráce na přípravách novelizace zákona o pozemních komunikacích, prováděcích právních předpisů k zákonu o pozemních komunikacích,
zpracovávání stanovisek k právním předpisům z oboru pozemních komunikací,
spolupráce s ostatními resorty při tvorbě právních předpisů v oboru pozemních komunikací,
v rámci kompetence Ministerstva dopravy zajištění právní agendy související s vyřizováním stížností ve věcech pozemních komunikací,
provádění metodické činnosti na úseku právní agendy v oboru pozemních komunikací,
spolupráce při kontrolách výkonu státní správy krajskými úřady a magistrátem hlavního města Prahy,
zastupování Ministerstva dopravy před soudy ve věcech týkajících se působnosti odboru (např. odpovědnost za škodu vzniklou uživatelům pozemních komunikací, jejichž příčinou byla závada ve sjízdnosti, odpovědnost za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci, žaloby proti rozhodnutím správního orgánu, apod.).
Požadavky Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:

ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu Právo a právní věda ve studijním oboru Právo;
bezúhonnost.

Nabízíme:

služební poměr na dobu neurčitou v 13. platové třídě podle přílohy č. 1 k zákonu č. 234 2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů a k tomu zajímavé finanční ohodnocení (osobní příplatek odměny),
pružnou služební dobu,
kratší služební dobu,
výkon služby z jiného místa (home office),
5 týdnů dovolené,
5 dní indispozičního volna (tzv. sick days),
masáže, posilovna, tělocvična a organizovaná cvičení v budově Ministerstva dopravy,
volejbalový kurt a hřiště pro rekreační kopanou zajištěné mimo budovu Ministerstva dopravy,
sportovní a kulturní akce zajišťované odborovou organizací s příspěvkem na ceny,
možnost dalšího odborného vzdělávání,
zvýhodněné jazykové kurzy,
moderní bufet a jídelna v prostorách Ministerstva dopravy,
příspěvek na stravování,
příspěvek na penzijní připojištění a dětskou rekreaci pro děti zaměstnanců od 3 do 18 let věku,
zabezpečená lékařská péče včetně nabídky speciálních programů, např. Dny prevence obsahující prevenci kardiovaskulárních chorob, zeleného zákalu, fyzioterapeutické ošetření krční páteře a ergonometrickou konzultaci pracovního prostoru),
kartu Multisport, Unišeky 2x ročně aj.

Více informací o pozici a způsobu přihlášení do výběrového řízení naleznete v níže přiloženém odkazu:

https: www.mdcr.cz Kariera Nabidka-zamestnani Oddeleni-silnicniho-spravniho-uradu-pravnik-pr

Tak tedy neváhejte a své žádosti zasílejte do 26. února 2019.

Budeme se těšit na případnou spolupráci s Vámi.
přibližná mzda 13. platová třída podle přílohy č. 1 k zákonu č. 234 2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů a k tomu zajímavé finanční ohodnocení (osobní příplatek odměny),
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha
úvazek plný úvazek
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu 1. dubna 2019

Kontaktní informace

kontaktní osoba Ing. Monika Kantnerová
e-mail zamestnani@mdcr.cz
telefon 225 131 413