zpět na hlavní stranu/nápověda

Nabídek k zaměstnání (537) Počet poptávajících (16)Právník oddělení právního zastupování a poradenství

Zakladní údaje

zaměstnání Právník oddělení právního zastupování a poradenství
pro společnost Ministerstvo Financí ČR
určeno pro Absolvent

Informace o práci

Popis práce Oddělení právního zastupování a poradenství hledá posilu svého právního týmu. Hledáme šikovné absolventy i právníky s praxí ze všech oborů práva.

Zastupujeme ministerstvo ve sporech ze správního soudnictví (regulace loterií, dotace, cenová regulace, veřejné zakázky), vytváříme či připomínkujeme smlouvy k významným veřejným zakázkám (od kancelářského vybavení k informačním systémům veřejné správy), zastupujeme stát v trestním řízení a řešíme složité kauzy napříč většinou odvětví práva. Pokud si právníci jiných útvarů s něčím nevědí rady, řešíme to u nás. Chodíme na soudy, chodíme jednat, rozhodně se nebudete nudit monotónní činností. Naše práce je velmi podobná práci v advokátní kanceláři, jen máme jen jednoho klienta - Českou republiku - Ministerstvo financí.

Pracovní pozice je zařazena do 14. platové třídy, takže absolvent bez jakékoliv praxe začíná na 30.000,-. Pokud jste už při škole pracovali v oboru, řada zkušeností se dá započítat a stoupat v platových stupních. Osobní ohodnocení či odměny tvoří významnou část platu, nicméně jsou na individuální domluvě, výkonnosti a šikovnosti zaměstnance i konkrétních možnostech odboru.

Státní správa má řadu výhod, vypíchnout lze zejména to, že vás nikdo nebude nutit být v práci celé dny do noci, pevná část pružné pracovní doby je od 10:00 do 15:00 v pátek dokonce do 13:00, jak si rozvrhnete pružnou část je na vás. K tomu máme 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna, případně až 6 dní studijního volna. Work-life balace je tu celkem slušný.


V budově ministerstva je jídelna a nevaří vůbec špatně.
V areálu jsou tenisové kurty, které si lze pronajmout, dá se říct že leckterý president měl ve svém batohu tenisovou raketu, když ještě pracoval na Ministerstvu financí :-)


Pokud byste chtěli něco konkrétního k náplni práce, napište vedoucímu oddělení tomas.pavlok@mfcr.cz

Jedna drobná nevýhoda výběrové řízení do služebního poměru ve státní správě je trochu více formální než běžný pracovní pohovor a o něco déle trvá. Přihlásit se musíte postupem, který je uveden zde:


https: www.mfcr.cz cs o-ministerstvu personalni-informace volna-mista-mf sluzebni-misto-vrchni-ministersky-rada-v-35850


Je nutné vyplnit žádost o přijetí do služebního a se všemi přílohami poslat na naše personální oddělení.
Požadavky Právní vzdělání, podmínky podle zákona o státní službě
přibližná mzda 30.000 osobní ohodnocení půlroční odměny
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha 1 - Malá Strana
úvazek plný úvazek
časové potřeby pravidelně, pracovní doba 8 hod/denně
datum možného nástupu 1.10.2019

Kontaktní informace

kontaktní osoba Tomáš Pavlok
e-mail milos.borovicka@mfcr.cz
telefon 257 042 501
fax