Právník stážista na oddělení práva EU

Zakladní údaje

zaměstnání Právník stážista na oddělení práva EU
pro společnost Ministerstvo průmyslu a obchodu
určeno pro Student

Popis práce Stážista bude intenzivně zapojen do agendy oddělení práva EU MPO, přičemž se bude podílet na zpracování právních i právně administrativních úkolů.
Náplň práce oddělení práva EU mj. tvoří:
- poskytování právního poradenství a příprava právních stanovisek ohledně implementace a aplikace práva EU v působnosti ministerstva (např. v oblasti energetiky, ochrany spotřebitele, elektronických komunikací, apod.);
- posuzování právních předpisů v rámci mezirezortního připomínkového řízení;
- spolupráce s Kanceláří vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Soudním dvorem EU, příprava stanovisek ČR v řízení o porušení Smlouvy o fungování EU a účast na souvisejících jednáních, příprava vyjádření k předběžným otázkám, intervence v řízeních před Soudním dvorem EU;
- právní podpora věcným útvarům ministerstva při implementaci předpisů EU do vnitrostátního právního řádu;
- ochrana práv duševního vlastnictví v rámci exportu.

Nabízíme získání zkušeností s aplikací práva EU v praxi, rozšíření znalostí v oblasti práva EU a získání vhledu do fungování státní správy. Nabízíme příjemné a dynamické pracovní prostředí.
Strukturovaný životopis zašlete spolu s motivačním dopisem nejpozději do 31. ledna 2019 na emailovou adresu bartlova@mpo.cz. Nástup možný v únoru, příp. březnu 2019.
Požadavky - student VŠ právního zaměření,
- orientace v právu EU
- aktivní znalost anglického jazyka, další jazyky výhodou
- uživatelská znalost práce na PC
- aktivní přístup, samostatnost, zájem o problematiku evropského práva a politik EU,
- dobré komunikační, prezentační a analytické schopnosti
přibližná mzda Bezplatná stáž
Kraj Praha
Místo výkonu práce Praha
úvazek neplacená výpomoc
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu Únor březen 2019

Kontaktní informace

kontaktní osoba JUDr. Kristina Bartlová, Ph.D.
e-mail bartlova@mpo.cz
telefon 420 224 852 030