Právník junior, koncipient(ka)

Zakladní údaje

zaměstnání Právník junior, koncipient(ka)
pro společnost Mgr. Jiří Strejček, advokát
určeno pro Absolvent

Popis práce Advokátní kancelář spolupracující s investiční skupinou působící v oblasti realit, trhu průmyslových nemovitostí a zemědělství hledá pro rozšíření svého týmu absolventa ku či studenta ku posledních ročníků magisterského oboru právo a právní věda na pozici: Právník junior, koncipient(ka) s místem výkonu práce v Praze (Florenc)

Náplň práce:
- pomoc při přípravě smluvní dokumentace (správa aktiv, koupě a prodej nemovitostí, vnitroskupinové financování, administrativní podpora vč. účasti na vedení spisové agendy, zpracovávání právních rozborů, vyhodnocování rizik spojených s realizací obchodních příležitostí, práce s komentářovou literaturou, rešerše judikatury);
- účast na přípravě korporátní agendy klientů (příprava zápisů z valných hromad, komunikace s notářskou kanceláří, studium zakladatelských právních jednání cílových společností v rámci vyhodnocování obchodních příležitostí apod.);
- účast na přípravě jednoduchých podání orgánům veřejné moci (agenda obchodního a insolvenčního rejstříku, jednoduchá sporová agenda, spolupráce při analýze procesní taktiky ve složitějších případech, komunikace se soudy a úřady vč. soudních exekutorů, následný reporting vedoucímu advokátovi);
- po zapracování přidělení samostatné agendy, zejména širší participace na přípravě M&A dokumentace a dokumentace vztahující se k bankovnímu financování (definice rizik a jejich ošetření v zájmu klienta, účast na vyjednávání smluvní dokumentace vč. draftování a revize přípravných dokumentů v českém a anglickém jazyce atd.).

Nabízíme:
- pozici na částečný nebo plný úvazek v mladém kolektivu;
- potenciál dlouhodobé spolupráce pod vedením samostatného advokáta;
- zajímavou a různorodou práci pro významného klienta s možností širšího zapojení v jeho týmu;
- možnost profesního růstu a dalšího vzdělávání v rámci interních školení pořádaných klientem;
- široká škála benefitů (možnost jazykového vzdělávání, možnost účastnit se teambuildingových aktivit v rámci teamu klienta, společná kuchyňka, notebook a mobilní telefon i pro soukromé účely atd.);
- nástup možný ihned.
Požadavky - absolvent-ka či úspěšné zakončení alespoň 3. ročníku Právnické Fakulty (min. docházka 3 dny v týdnu);
- pečlivost, zodpovědnost, schopnost kritického myšlení a proaktivního přístupu;
- dobrou znalost základních soukromoprávních předpisů;
- dobré komunikační dovednosti a reprezentativní vystupování;
- uživatelská znalost MS Office (Outlook, Word, Excel);
- znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni (právní angličtina výhodou);
- aktivní řidič výhodou.
přibližná mzda dle dohody
Kraj Praha
Místo výkonu práce Florenc
úvazek placená výpomoc
časové potřeby volná / podle dohody
datum možného nástupu ihned

Kontaktní informace

kontaktní osoba Mgr. Jiří Strejček
e-mail jstrejcek@akstrejcek.cz
telefon